Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

www.araw.pl

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej została powołana przez władze Wrocławia i 29 okolicznych samorządów w 2005 r., aby jeszcze szybciej i sprawniej odpowiadać na potrzeby biznesu – kluczowego dla rozwoju miasta po wejściu Polski do UE. W ten sposób powstała wspólna oferta gospodarcza Wrocławia i regionu. Pionierska na skalą ogólnopolską organizacja w efekcie 15 lat działalności zrealizowała 250 projektów inwestycyjnych i powstanie ponad 100 tys. nowych miejsc pracy.

ARAW to jednak nie tylko inwestycje zagraniczne. To wielowymiarowa współpraca wielu zespołów, które inicjują programy wspierające polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej, koordynują miejski ekosystem startupowy czy angażują się w projekty rozwojowe. A wszystko to przy bieżącym śledzeniu trendów, przewidywaniu nowych tendencji i reagowaniu na zmiany gospodarcze i społeczne.

W ARAW prowadzonych jest wiele projektów. Invest in Wroclaw, którego głównym zadaniem jest promowanie regionu Dolnego Śląska, jako doskonałej lokalizacji inwestycyjnej dla przedsiębiorstw produkcyjnych i logistycznych oraz dostawców nowoczesnych usług biznesowych. Invest in Wroclaw udziela kompleksowego wsparcia inwestorom, dba o dostarczenie instrumentów proponowanych przez lokalne specjalne strefy ekonomiczne oraz wiedzę inwestorów w zakresie podatkowym i prawnym. Projekt Startup Wrocław to wrocławski ekosystem startupowy w pigułce. Młode przedsiębiorstwa odgrywają przecież kluczową rolę w tworzeniu gospodarki opartej na wiedzy. Szczególnie we Wrocławiu, który jest drugim co do wielkości ekosystemem startupów w Polsce. Wrocławscy innowatorzy specjalizują się w medtechu, sztucznej inteligencji, rozwiązaniach z zakresu Przemysłu 4.0, bio i nanotechnologii.

ARAW wspiera aglomerację wrocławską poprzez wspólny udział w targach, misjach gospodarczych, tworzy autorskie raporty, publikacje branżowe oraz analizy ekonomiczno-społeczne, a ponadto prowadzi oficjalny portal miejski Wrocławia – stronę www.wroclaw.pl – źródło najważniejszych informacji o mieście.

Dowiedz się więcej na:

www.araw.pl

Źródło: www.araw.pl

Zobacz więcej z Bazy Wiedzy Innowatora

  • 5 kwietnia, 2024

  • 21 marca, 2024

  • 20 lutego, 2024