Łączymy biznes i naukę!

Łączymy biznes i naukę!

Poznaj Sektor Innowacji

Poznaj Sektor Innowacji

Sektor Innowacji to praktyczne narzędzia oraz przestrzeń wymiany know-how dla biznesu i nauki, które nie tylko mają ze sobą dużo wspólnego, ale też mogą wzajemnie napędzać swój rozwój. Ich współpraca to sposób na projektowanie przyszłości

Łączymy biznes i naukę!

Poznaj Sektor Innowacji

SEKTOR INNOWACJI to przestrzeń, dedykowana innowacjom, wymianie kontaktów, przepływowi know-how oraz rozwojowi współpracy między biznesem a środowiskiem naukowym. Została ona stworzona przez Wrocławski Park Technologiczny, który od ponad 20 lat wpiera rozwój innowacyjnego biznesu, wierząc, że przyszłość trzeba zaprojektować. Na podstawie swoich doświadczeń WPT, w ramach SEKTORA INNOWACJI, stworzyło praktyczne narzędzia wspierające rozwój firm opartych na innowacjach, niezależnie od tego, w jakiej skali czy branży działają. Są wśród nich:

Zweryfikuj swój pomysł na innowacje w 3 krokach!

Weryfikator innowacji

Jest to bezpłatne narzędzie, w ramach którego eksperci z WPT, wskazują zainteresowanym innowatorom jak rozwijać ich pomysł np.: jakie kroki podjąć, by pomysł na innowację zmienić w biznesplan, jak wprowadzić firmę na kolejny etap rozwoju, jak skomercjalizować projekt R&D, czy pozyskać dofinansowanie na rozwój innowacji.

Zobacz weryfikator innowacji

Pokaż światu swoją innowację!

Giełda innowacji

Giełda innowacji to baza umożliwiająca bezpłatne dodawanie i wyszukiwanie innowacyjnych usług, produktów i technologii tworzonych przez wynalazców, naukowców, firmy i instytucje z różnych branż. Można z niej skorzystać po to, by znaleźć podwykonawcę, produkt czy usługę, które pozwolą szybciej i efektywniej zrealizować projekt, czy przyśpieszyć rozwój firmy, ale też promować swoje innowacje! To też miejsce, które pozwala na wymianę know-how i nawiązywanie kontaktów między firmami działającymi w różnej skali i środowiskiem akademickim.

Zobacz giełdę innowacji

Nawiąż współpracę z dużymi firmami!

Platforma współpracy WPT

Wrocławski Park Technologiczny wspiera firmy z sektora MSP w nawiązywaniu współpracy z dużymi, krajowymi i międzynarodowymi firmami, które inwestują i prowadzą swoją działalność na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. W ramach Platformy można nawiązać z nimi współpracę i poszerzyć rynek odbiorców produktów, usług i technologii firmy.

Zobacz platformę współpracy WPT

Duża dawka wiedzy!

Wiedza i historie sukcesów!

SEKTOR INNOWACJI to również duża dawka wiedzy na temat rozwoju innowacyjnego biznesu. Zespół WPT rozwija Bazę wiedzy innowatora, w której opisuje kwestie ważne dla przedsiębiorców, opierając się na pytaniach, jakie od nich otrzymują.

SEKTOR INNOWACJI to projekt rozwijany we Wrocławiu, dlatego nie mogło w ramach niego zabraknąć historii sukcesów wrocławskich przedsiębiorców i naukowców, którzy rozwijają innowacje, znane nie tylko w całym kraju, ale i na całym świecie. Można je przeczytać w sekcji Wrocławskie innowacji.

Zobacz

Baza wiedzy innowatora

Zobacz

Wrocławskie innowacje