Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

www.startupwro.pl

Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (DAIP) to wspólne przedsięwzięcie WPT i dwunastu uczelni z Wrocławia i Opola. DAIP wspiera przedsiębiorców akademickich, czyli studentów, doktorantów, absolwentów oraz pracowników akademickich, którzy rozpoczynają działalność biznesową w branży technologicznej. W ramach inkubacji w DAIP, przez 2 lata, stwarzamy korzystne warunki dla rozwoju zakładanych przez nich firm.

Ze wsparcia DAIP przez 14 lat istnienia DAIP skorzystało ponad 150 firm, działających w 13 branżach, w tym m.in. IT, inżynierii chemicznej, mechaniki, elektroniki, biochemii, biotechnologii czy medycyny.

DAIP skupia się na wspieraniu procesu transferu wiedzy ze świata nauki do biznesu. – buduje środowisko przyjazne dla rozwoju firm i przygotowuje je do samodzielnego funkcjonowania na rynku. Promuje akademicką przedsiębiorczość na uczelniach wyższych, tak by pokazać, że własna firma stwarza możliwość komercjalizacji wyników badań naukowych przy współpracy z WPT.

Oferta Dolnośląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości została zaprojektowana tak, by kompleksowo wspierać nowych przedsiębiorców i dostarczać im narzędzia do realizacji innowacyjnych pomysłów. Składają się na nią m.in.:

  • Preferencyjne warunki wynajmu powierzchni biurowej

DAIP dysponuje umeblowaną powierzchnię biurową o powierzchni od 5 do 30 mkw. Mają one postać postaci boksów w przestrzeni open space oraz wydzielonych biur. Do dyspozycji firm działających w DAIP są również 2 salki spotkań i aneks kuchenny.

Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej w Inkubatorze w WPT ma duże znaczenie biznesowe nie tylko ze względu na preferencyjne ceny powierzchni biurowej, ale również ze względu na prestiż miejsca jakim jest WPT jak i na działające w nim firmy z tak zwanego „dojrzałego otoczenia biznesu”.

  • Wsparcie w promocji firmy

Startupy działające w DAIP zyskują również możliwość promocji swojej firmy poprzez udział w krajowych, jak i międzynarodowych targach i wystawach, wsparcia WPT w zakresie promocji firmy w mediach jak i Internecie – zarówno na naszej stronie www, w mediach społecznościowych, jak i materiałach prasowych.

  • Dostęp do infrastruktury i zasobów WPT

Przedsiębiorcy działający w DAIP mają dostęp do pełnego spektrum usług i produktów biznesowych WPT, który zawarty jest w programie rozwoju biznesu Stellar Hub. W ramach niego stawiające pierwsze kroki w biznesie firmy mogą korzystać z takiego wsparcia, jakiego potrzebują w danym momencie swojego rozwoju.

Dowiedz się więcej na:

www.startupwro.pl

Źródło: www.startupwro.pl

Zobacz więcej z Bazy Wiedzy Innowatora

  • 20 lutego, 2024

  • 30 listopada, 2023

  • 30 listopada, 2023