Kurs Akademii PARP: „MŚP na rynku kapitałowym”

Rynek kapitałowy to jedna z najważniejszych części gospodarki. To dzięki niemu przedsiębiorstwa mogą pozyskać kapitał na swój dalszy rozwój. Również dzięki rynkowi wolne, niezagospodarowane środki w gospodarce przeznaczane są do wykorzystania w najbardziej perspektywicznych branżach. Warto także pamiętać, że za sprawą rynku kapitałowego setki przedsiębiorstw każdego dnia poddawane są surowej ocenie i krytyce inwestorów, wskutek czego ich wycena może być uznawana za rzetelną.

Jednocześnie, rynek kapitałowy i wszystko, co się z nim wiąże, w dalszym ciągu postrzegany jest przez wiele osób jako skomplikowany mechanizm dostępny jedynie dla największych firm, funduszy inwestycyjnych, inwestorów czy po prostu spekulantów.

W jaki sposób można wykorzystać instrumenty rynku kapitałowego do rozwoju własnego, małego biznesu? Jak rozsądnie zaplanować korzystanie z finansowania zewnętrznego oraz wykorzystać możliwości, jakie ono daje? Czym różnią się akcje od obligacji? Czym jest i jak wygląda proces emisji akcji nowej spółki giełdowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w nowym, bezpłatnym kursie online Akademii PARP: „MŚP na rynku kapitałowym”.

Kurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców, prezesów, członków zarządu i innych osób zarządzających mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami zainteresowanych pozyskaniem dodatkowego kapitału na sfinansowanie nowych przedsięwzięć w swojej firmie.

Dzięki udziałowi w kursie „MŚP na rynku kapitałowym”:

  • dowiesz się, jak działa i jakie są podstawowe instrumenty na rynku kapitałowym,
  • będziesz wiedzieć, w jaki sposób firmy z sektora MŚP mogą korzystać z instrumentów rynku kapitałowego,
  • poznasz, w jaki sposób przeprowadzić emisję akcji czy obligacji.
Przejdź do kursu >

Zobacz więcej z Bazy Wiedzy Innowatora

  • 7 maja, 2024

  • 5 kwietnia, 2024

  • 21 marca, 2024