Podcasty “Od studenckiego notesu do dużego biznesu”

W ramach cyklu podcastów Wrocławskiego Parku Technologicznego pt. „Od studenckiego notesu do dużego biznesu” poznajemy historie sukcesów wrocławskich przedsiębiorców, którzy nie bali się wziąć spraw w swoje ręce i ze studenckich pomysłów stworzyli prężnie działające na rynku firmy.

We Wrocławiu, na 25 uczelniach wyższych kształci się ponad 110 tysięcy studentów! Wielu z nich odnosi krajowe i międzynarodowe sukcesy, z których wszyscy możemy być dumni. Wielu z nich, wykorzystując w pełni czas studiów, swoje pasje przekształca w prężnie działające na rynku firmy.

– We Wrocławskim Parku Technologicznym wspieramy różne formy wrocławskiej przedsiębiorczości, również tą w wydaniu akademickim! Wierzymy też, że przyszłość trzeba zaprojektować. Upewniają nas w tym historie sukcesów tych, którzy ze studenckich pomysłów, doświadczeń akademickich stworzyli prężnie działające przedsiębiorstwa. Właśnie o nich chcemy opowiedzieć w ramach naszych podcastów – wskazuje Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

W ramach podcastów, przygotowanych przez WPT we współpracy z Akademickim Radiem Luz, poznajemy biznesowe historię sześciu firm z różnych branż – od biotechnologii, przez IT, po medycynę. Gośćmi podcastów są absolwenci wrocławskich uczelni wyższych, którzy w we współpracy z WPT, np. korzystając z oferty Inkubatorów Przedsiębiorczości WPT, pomysły ze swoich studenckich notesów przekształcili w startupy, firmy, które odnoszą międzynarodowe sukcesy, czy też są notowane na giełdzie. Dowiemy się, jak zaprojektowali oni swój sukces, posłuchamy o tym, jak wyglądała ich biznesowa i akademicka kariera. Wśród firm, których historie poznajemy są:

  • Amplicon,
  • Pure Biologics,
  • Motion Systems,
  • Sovigo,
  • Herbzy,
  • Majestic Boards.

Zostały one założone przez absolwentów największych wrocławskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Uczelnie włączyły się w inicjatywę WPT – Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu objęły cykl podcastów swoim patronatem honorowym. Uznanie dla projektu wyraził również Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który objął cykl podcastów patronatem honorowym.

Posłuchaj na Spotify
Posłuchaj na YouTube
Posłuchaj na Google Podcast

Posłuchaj:

Zobacz więcej z Bazy Wiedzy Innowatora

  • 10 czerwca, 2024

  • 7 maja, 2024

  • 5 kwietnia, 2024