Startup Poland

www.startuppoland.org

Fundacja Startup Poland została założona w 2015 roku przez grupę przedsiębiorców z szybko rozwijających się małych i średnich firm technologicznych, prawników, pracowników naukowych oraz inwestorów. Startup Poland promuje regulacje i rekomenduje te działania, które najlepiej stymulują przedsiębiorczość technologiczną. Ten silny think tank technologiczny za cel postawił sobie identyfikację i likwidację barier systemowych w polskim prawie i administracji, które ograniczają szybki wzrost firm.

Fundacja Startup Poland została założona w 2015 roku przez grupę przedsiębiorców z szybko rozwijających się małych i średnich firm technologicznych, prawników, pracowników naukowych oraz inwestorów.

Startup Poland promuje regulacje i rekomenduje te działania, które najlepiej stymulują przedsiębiorczość technologiczną. Ten silny think tank technologiczny za cel postawił sobie identyfikację, a następnie likwidację barier systemowych w polskim prawie i administracji, które ograniczają szybki wzrost i rozwój
młodych firm. Fundacja działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości technologicznej i rozwoju infrastruktury finansowania startupów. Reprezentuje także interesy przedsiębiorców technologicznych w dialogu z polską administracją publiczną, instytucjami Unii Europejskiej, a także korporacjami i środowiskiem akademickim.

Fundacja przygotowuje m.in. raport „Polskie Startupy 2021”. To ważne, przygotowane w 2021 roku już po raz siódmy wydawnictwo, jest jedynym tego typu badaniem w Polsce i najbardziej kompletne źródło wiedzy o polskich firmach innowacyjnych na dany rok.

Tegoroczny raport zawiera m.in. informacje na temat źródeł finansowania polskich startupów, a także możliwości i plany ich ekspansji oraz bariery stojące im drodze do wzrostu, rekomendacje regulacyjne i fakty dotyczące wprowadzania ESOP-ów oraz zagraniczne spojrzenie na nasz rodzimy rynek startupowy.

Dowiedz się więcej na:

www.startuppoland.org

Źródło: www.startuppoland.org

Zobacz więcej z Bazy Wiedzy Innowatora

  • 7 maja, 2024

  • 5 kwietnia, 2024

  • 21 marca, 2024