Braster – urządzenie diagnostyczne, wykorzystujące termografię kontaktową w diagnostyce zmian w piersi

BRASTER S.A.

Urządzenie diagnostyczne, wykorzystujące termografię kontaktową w diagnostyce zmian w piersi, w tym raka piersi, powiązane z systemem telemedycznym i aplikacją dla pacjenta i placówek medycznych.

 • Medycyna

Przejdź do

Opis innowacji
Możliwości zastosowania
Model współpracy
Kontakt

Opis innowacji

BRASTER to innowacyjny wyrób medyczny wykorzystujący technologię termografii kontaktowej do badania zmian patologicznych w piersi pod kątem zmian nowotworowych. Stanowi metodę komplementarną w diagnostyce raka piersi do USG i mammografii. Z uwagi na prostotę wykonania badania i niski koszt urządzenia i badania jest świetną metodą do zastosowania jako preskrining populacyjny dla metod bardziej inwazyjnych.

BRASTER to innowacyjne urządzenie medyczne do samodzielnego badania piersi w domu lub w placówce medycznej. Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne, ponieważ nie wykorzystuje promieniowania, a jedynie obrazy termograficzne uchwycone w seryjnych zdjęciach kamery. Wykrywa struktury o podwyższonej temperaturze już od 3 mm, co pozwala na zdiagnozowanie raka piersi na bardzo wczesnym etapie jego rozwoju. Wykonując badanie raz w miesiącu, pacjentka daje sobie szansę na szybsze wykrycie choroby i rozpoczęcie nieinwazyjnego leczenia, jeżeli okaże się ono potrzebne i zwiększa prawdopodobieństwo powrotu do zdrowia.

BRASTER®PRO to wyrób medyczny składający się z urządzenia i aplikacji mobilnej wspierający wczesną diagnostykę raka piersi w gabinecie lekarskim. Badanie jest wiarygodne, bezbolesne i bezpieczne, przeprowadza je przeszkolony personel medyczny.

BRASTER®PRO wykorzystuje skuteczną, potwierdzoną w badaniach obserwacyjnych, technologię ciekłokrystalicznej termografii kontaktowej. Na podstawie obrazów termograficznych algorytmy automatycznej interpretacji (AI) i/lub audytor kliniczny wskazują potencjalnie niebezpieczne zmiany i nieprawidłowości w piersiach.

Zastosowanie

Zastosowanie przez personel medyczny ambulatoryjnie w klinikach położniczych i ginekologicznych, prywatnych gabinetach lekarskich specjalistycznych innych specjalności.

Zastosowanie przez lekarzy w podstawowej opiece zdrowotnej, domach opieki, internatach dla matek i dzieci (ośrodkach społecznych), sanatoriach. Partnerstwo z firmami ubezpieczeniowymi (przy zakupie ubezpieczenia na wypadek raka).

Model współpracy

Uczestnictwo w imprezach, networking, wspólne przedsięwzięcie z członkami Wrocławskiego Parku Technologicznego.

BRASTER S.A.

BRASTER® S.A. walczy o przyszłość, w której wszystkie kobiety będą miały możliwość zadbania o zdrowie swoich piersi. Firma wierzy, że systematyczna profilaktyka jest kluczem do zdrowego i długiego życia.

 • Medycyna
 • uL. Cichy Ogród, Szeligi, 05-850 Ozarów Mazowiecki
 • https://www.braster.eu/pl
 • biuro@braster.eu
 • +48 222 950 360

Kontakt w sprawie innowacji

Dariusz Karolak

Braster

 • +48 222 950 360
 • d.karolak@braster.eu

Zobacz najnowsze innowacje

 • 9 maja, 2024

 • 2 kwietnia, 2024

 • 2 kwietnia, 2024