Cobot MOTOMAN HC20DT IP67

Yaskawa Polska

MOTOMAN HC20DT IP67 to 6-osiowy robot współpracujący o udźwigu 20 kg. Bezpieczeństwo operatora zapewnia technologia Power and Force Limit umożliwiająca automatyczne zatrzymanie robota w przypadku kontaktu z człowiekiem. Dzięki temu robot może pracowacć ramię w ramię z operatorem bez konieczności stosowania wygrodzeń. Ruchy robota można w prosty sposób zaprogramować ręcznie, prowadząc ramię z punktu do punktu.

 • Robotyka, Sterowanie, Technika napędowa

Przejdź do

Opis innowacji
Możliwości zastosowania
Model współpracy
Kontakt

Opis innowacji

MOTOMAN HC20DT IP67 to 6-osiowy robot współpracujący o udźwigu 20 kg. Bezpieczeństwo operatora zapewnia technologia Power and Force Limit umożliwiająca automatyczne zatrzymanie robota w przypadku kontaktu z człowiekiem. Dzięki temu robot może pracować ramię w ramię z operatorem bez konieczności stosowania wygrodzeń. Ruchy robota można w prosty sposób zaprogramować ręcznie, prowadząc ramię z punktu do punktu. Poszczególne pozycje ramienia i chwytaka zapisywane są przez naciśnięcie przycisków „Teach” i „Tool”, co znacznie skraca czas programowania. Geometria ramion została zaprojektowana tak, aby nie było w niej punktów zacisku, co pozwala zmaksymalizowac ochronę człowieka (palców). MOTOMAN HC20DT jest przystosowany do pracy bez dodatkowych zabezpieczeń, np. wygrodzeń, co znacznie ogranicza koszty i czas uruchomienia instalacji. Decyzja o tym powinna jednak zostać poprzedzona wnikliwą oceną ryzyka. Tym, co wyróżnia HC20DT IP67, są nie tylko niespotykane parametry techniczne, ale także rozbudowane funkcje bezpieczeństwa, które w połączeniu z trzema skanerami bezpieczeństwa zintegrowanymi ze stacją paletyzacji umożliwiają mu bezpieczną współpracę z człowiekiem bez konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń

Zastosowanie

Podstawowym zadaniem HC20DT IP67 jest tu pobieranie pudełek z przenośnika i układanie ich na palecie. Aby zmaksymalizować precyzję operacji, w procesie tym wykorzystano typu mata ssąca umożliwiający transport opakowań o różnych wymiarach. Chwytak świetnie radzi sobie także z przenoszeniem papierowych arkuszy służących do oddzielenia poszczególnych warstw na palecie.

Dzięki bezpośredniemu sprzężeniu sterownika robota i stacji paletyzacji oraz zaawansowanym algorytmom matematycznym systemu sterowania obsługa aplikacji nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania. Ruchy robota można w prosty sposób zaprogramować przy użyciu intuicyjnego HMI wykonanego przez firmę Biuro Inżynierskie IEC lub przy użyciu programatora Smart Pendant firmy Yaskawa, lub funkcji „Hand Guiding”, czyli przez prowadzenie jego ramienia z punktu do punktu.

Udźwig i zasięg HC20DT IP67 sprawiają, że świetnie sprawdzi się on we wszelkich aplikacjach typu Pick & Place i paletyzacji, ale nie tylko: dzięki zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa i intuicyjnemu programowaniu może być on z powodzeniem wykorzystywany także w szeregu innych zastosowań.

Model współpracy

W celu nawiązania współpracy prosimy o kontakt z przedstawicielem Yaskawa Polska.

Yaskawa Polska

Yaskawa powstała ponad 100 lat temu w Japonii jako producent silników elektrycznych, który przez lata wyrósł na technologicznego lidera w branży robotyki i automatyki przemysłowej. Firma może poszczycić się sprzedażą na poziomie 3,8 Miliarda Euro i zatrudnieniem 14 500 wykwalifikowanych i pełnych pasji pracowników na świecie. Oficjalny oddział Yaskawa Polska Sp. z o.o. powstał w 2016 roku we Wrocławiu, choć nasze roboty (znane pod marką MOTOMAN) działały na naszym rodzimym rynku już dużo wcześniej. Nasze produkty napędzają wiele znanych branż i przedsiębiorstw, dzięki czemu nasza marka staje się jedną z bardziej rozpoznawalnych w Polsce w zakresie robotyzacji i automatyzacji. Jako firma globalna Yaskawa znajdujemy się rokrocznie od 5 lat w zestawieniu 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie!

 • Przemysł
 • ul. Duńska 11, 54-427 Wrocław
 • www.yaskawa.pl
 • info.pl@yaskawa.eu.com
 • +48 71 792 86 70

Kontakt w sprawie innowacji

Paulina Wessely

brak danych

 • brak danych
 • paulina.wessely@yaskawa.eu.com

Zobacz najnowsze innowacje

 • 11 lipca, 2024

 • 11 lipca, 2024

 • 11 lipca, 2024