Kapsułka endoskopowa BioCam

BioCam

Nisko inwazyjne rozwiązanie do diagnostyki całego układu pokarmowego, którego koszt nie przekracza kosztu kompletu badań endoskopowych metodą tradycyjną.

 • Usługi społeczne, usługi asystenckie

Przejdź do

Opis innowacji
Możliwości zastosowania
Model współpracy
Kontakt

Opis innowacji

Nisko inwazyjne rozwiązanie do diagnostyki całego układu pokarmowego, którego koszt nie przekracza kosztu kompletu badań endoskopowych metodą tradycyjną. Kapsułka BioCam to całkowicie bezbolesny system, zdolny do rejestracji całego przewodu pokarmowego w trakcie jednego badania w warunkach zdalnych, domowych. Pacjenci nie muszą się zjawiać w szpitalu, a mogą przeprowadzić badanie w zaciszu własnego domu. Oprócz kapsułki endoskopowej dla ludzi, BioCam opracowuje kapsułkę endoskopową dla zwierząt.

Zastosowanie

Pomysł na stworzenie inteligentnej kapsułki endoskopowej narodził się z zaobserwowanej potrzeby takiego rozwiązania – we współczesnym świecie problemy gastroenterologiczne dotyczą coraz większej liczby osób. Naszym celem jest stworzenie technologii endoskopii kapsułkowej opartej na sztucznej inteligencji. To rozwiązanie pomoże zwiększyć komfort życia pacjentów i dostarczyć nowych rozwiązań dla ochrony zdrowia. Wierzymy, że endoskopia kapsułkowa wspomagana AI będzie złotym standardem badań przesiewowych przewodu pokarmowego.

Model współpracy

BtoBtoC – preferowany model biznesowy opiera się na licencjonowaniu technologii do korporacji branżowych – z branży urządzeń medycznych, farmaceutycznej, elektroniki użytkowej oraz medycznych firm ubezpieczeniowych. Chcemy korzystać z kanałów partnera o ugruntowanej pozycji na rynku, dystrybucji i sprzedaży, ale również marketingu, brand awareness a także lobbowaniu naszej technologii u key opinion leaderów oraz procesów refundacyjnych na danych rynkach. Nie zamykamy się jednak na umowy dystrybucyjne z dużymi partnerami oraz wdrożenia w prywatnych sieciach klinik i placówek medycznych.

BioCam

BioCam jest startupem medtech z Wrocławia, który zajmuje się rozwojem kapsułki endoskopowej do badań całego układu pokarmowego w warunkach zdalnych, domowych oraz systemu analizy obrazowej do automatycznej detekcji zmian patologicznych i wspierania lekarza w procesie diagnostycznym. Produktem jest cała platforma sprzętowa: kapsułka endoskopowa, aplikacja mobilna dla pacjenta oraz platforma telemedyczna wspierana algorytmami AI dla lekarzy i placówek medycznych. Dzięki zastosowaniu automatycznej oceny skracamy czas badania i jego analizy, oszczędzając czas pacjenta oraz lekarza. BioCam obniża koszty badań przewodu pokarmowego oraz zwiększa komfort życia pacjenta.

 • Medtech
 • ul. Rybacka 7, 53-661 Wrocław
 • www.biocam.ai
 • contact@biocam.ai
 • +48 668 059 027

Kontakt w sprawie innowacji

Maciej Wysocki

 • +48 668 059 027
 • contact@biocam.ai

Zobacz najnowsze innowacje

 • 2 kwietnia, 2024

 • 2 kwietnia, 2024

 • 2 kwietnia, 2024