Motivo – platforma automatyzacji procesów HR

Vstorm

Motivo, opracowane przez Vstorm, to platforma która automatyzuje procesy HR i zarządzanie benefitami dopasowanymi pod potrzeby pracowników w firmach. Oparta o grywalizację, wzmacnia motywację i doświadczenie pracowników, wprowadzając elementy gry i pozytywnego ducha rywalizacji. Pozwala ona też monitorować poziom zadowolenia w firmie.

 • HR

Przejdź do

Opis innowacji
Możliwości zastosowania
Model współpracy
Kontakt

Opis innowacji

Motivo, opracowane przez Vstorm, to platforma która automatyzuje zarządzanie benefitami dopasowanymi pod potrzeby pracowników w firmach. Oparta o grywalizację, wzmacnia motywację i doświadczenie pracowników, wprowadzając elementy gry i pozytywnego ducha rywalizacji. Pozwala ona też monitorować poziom zadowolenia w firmie. Zaangażowanie pracowników to pasja, radość i przynależność, jakie pracownicy odczuwają w stosunku do firmy, w której pracują. Jest to szczególnie istotne w czasach pracy zdalnej, kiedy działy HR straciły tradycyjne narzędzia motywacyjne, a także w dobie rynku pracownika, szczególnie widocznego w sektorze IT.

Promowanie pozytywnej kultury organizacyjnej firmy, nacisk położony na aktywny tryb życia, rozwój pasji i działania społeczne, nie tylko sprawia, że miejsce pracy staje się przyjemniejsze – ma również wpływ na wyniki finansowe, prowadząc do zmniejszenia rotacji pracowników, organicznej rekrutacji i większej rentowności. Traktowanie pracowników jako jednostek, a nie jako części grupy lub segmentu, jest jednym z najważniejszych długoterminowych trendów w obszarze HR. Sposób, w jaki organizacje traktują pracowników wciąż pozostaje daleko w tyle za sposobem, w jaki organizacje traktują klientów, ale widać tendencję wzrostową.

Kluczowe elementy platformy Motivo: 

 • Gamifikacja – dodawanie spersonalizowanych wyzwań z różnych kategorii i zdobywanie nagród wymienionych w aplikacji, konfigurowalne nagrody w zamian za zdobyte monety.
 • Ranking – przeglądanie wyników poszczególnych użytkowników i ich profili w celu zwiększenia zdrowej rywalizacji i integracji wewnątrz firmy. Elastyczny i spersonalizowany pakiet powitalny – możliwość wyboru urządzeń z katalogu
 • Zasoby – dodawanie linków HR, polityk, regulaminów, artykułów i podstron informacyjnych.
 • Narzędzie do pomiaru doświadczenia kandydata – prośba o opinie na temat procesu rekrutacji za pomocą automatycznej wiadomości e-mail i gromadzenie danych do analizy.
 • Narzędzie do monitorowania samopoczucia – bot pytający co tydzień o samopoczucie pracowników i zbierający dane w organizacji do analizy Automatyczny system rocznego, elastycznego budżetu osobistego
 • System zarządzania ryzykiem pracowniczym (zarządzanie zasobami ludzkimi)
 • Możliwość podejmowania działań zbiorowych (CSR), w zależności od rodzaju wyzwania.
 • Program lojalnościowy (nagrody zależne od stażu w firmie w postaci monet zależnych od stażu, stanowiska, poziomu doświadczenia.

Historia

Historia Motivo jest prosta. Zostaliśmy nagrodzeni podczas Hackathonu w Katowicach w 2019 r. za przygotowanie tej aplikacji i od tego czasu pracowaliśmy nad jej rozwojem. Nasz zespół dostał się na listę 5 najlepszych finalistów największym stacjonarnym hackathonie w Europie (edycja letnia online) -.”HackYeah Online: Summer Edition” w kategorii „Wspieranie biznesu” Stworzyliśmy MVP aplikacji mobilnej i webowej, która znajduje zastosowanie wśród pracowników zdalnych i w dziale HR, aby utrzymać równowagę między pracą a życiem prywatnym oraz motywować zdalne zespoły.

HR Tech na świecie 

Wielkość globalnego rynku technologii zasobów ludzkich (HR) wyniosła 22,89 MLD USD w 2020 roku. Przewiduje się, że globalny rynek technologii zasobów ludzkich wzrośnie z 24,04 MLD USD w 2021 r. do 35,68 MLD USD w 2028 r. przy CAGR wynoszącym 5,8% w okresie prognozy. Oczekuje się, że europejski rynek technologii zasobów ludzkich (HR) będzie wykazywał silny wzrost w latach 2021-2026.

Zastosowanie

Nasza platforma pomaga pracodawcom tworzyć wyjątkowe, spersonalizowane świadczenia i nagrody, przy jednoczesnym ograniczeniu administracji świadczeniami. Dzięki automatyzacji procesów, radykalnie poprawiamy komunikację w zakresie wartości dla pracowników oraz zapewniamy lepsze zarządzanie danymi i zarządzanie kosztami świadczeń. Naszym naturalnym odbiorcą są działy HR średnich i dużych firm, które zatrudniają pracowników zdalnych.

Model współpracy

Platforma Motivo będzie dostępna w modelu SaaS, subskrypcyjnym per pracownik lub per organizacja. Razem z Motivo oferujemy konsultacje także HR, konfigurację i wdrożenie.

Vstorm

Społeczność Vstorm specjalizuje się w rozwoju, zarządzaniu i utrzymaniu aplikacji, platform i systemów web & mobile i zdalnym tworzeniu zespołów IT. Jednym z naszych produktów jest też Motivo, aplikacja automatyzująca procesy HR i zarządzanie personalizowanymi benefitami w firmach, wzmacniająca motywację i doświadczenie pracownicze. Koncentrujemy się na wspieraniu rozwoju firm, zgodnie z zasadą dopasowania: odpowiedni ludzie w odpowiednim projekcie. Prowadzimy skuteczną, opartą na sterowaniu danymi rekrutację specjalistów IT dla firm. Kolejnym produktem jest wykorzystanie technologii Augmented Reality w aplikacjach dla sektora medycznego oraz e-commerce i innych.

 • IT
 • ul. Waniliowa 48/6, Wrocław
 • www.vstorm.co
 • info@vstorm.co
 • +48 515 857 402

Kontakt w sprawie innowacji

Jagoda Malanin

 • +48 515 857 402
 • info@vstorm.co

Zobacz najnowsze innowacje

 • 9 maja, 2024

 • 2 kwietnia, 2024

 • 2 kwietnia, 2024