Niskotemperaturowa ekstrakcja rozpuszczalnikowa i węglowodorowa – Green Zebras

Green Zebras

GREEN ZEBRAS to startup z Wrocławia, współpracuje z podmiotami, wykorzystującymi w produkcji ekstrakty roślinne do tworzenia własnych wyrobów: doradza, prowadzi ekstrakcję i wykonuje usługi analityczne. Proponuje klientom konkretne rozwiązania, dostosowując proces technologiczny do indywidualnych potrzeb producentów. W przetwórstwie firma stawia na wysoką jakość uzyskiwanych ekstraktów – bez zanieczyszczeń i substancji niebezpiecznych.

 • Farmaceutyczna, Kosmetyczna, Spożywcza

Przejdź do

Opis innowacji
Możliwości zastosowania
Model współpracy
Kontakt

Opis innowacji

GREEN ZEBRAS to startup z Wrocławia, współpracuje z podmiotami, wykorzystującymi w produkcji ekstrakty roślinne do tworzenia własnych wyrobów: doradza, prowadzi ekstrakcję i wykonuje usługi analityczne. Proponuje klientom konkretne rozwiązania, dostosowując proces technologiczny do indywidualnych potrzeb producentów. W przetwórstwie firma stawia na wysoką jakość uzyskiwanych ekstraktów – bez zanieczyszczeń i substancji niebezpiecznych. Zespół tworzą specjaliści z zakresu chemii, technologii chemicznej oraz fitoterapii.

Zastosowanie

Green Zebras w perspektywie kilku lat chce stać się znaczącym graczem na polskim rynku przetwórstwa ekstrakcyjnego oraz pozyskiwania ekstraktów z materiału roślinnego (np. z konopi, ziół, chmielu i innych gatunków). Swoją przewagę na rynku buduje dzięki doświadczonemu zespołowi i nowoczesnej linii technologicznej, pozwalającej na pozyskanie z suszu roślinnego wyciągów pełnych fitochemicznego bogactwa pochodzącego z roślin. Spółka dysponuje linią do niskotemperaturowej ekstrakcji etanolowej w temperaturze – 60 C, wkrótce ma zamiar uruchomić także ekstrakcję węglowodorową, dzięki niej możliwe jest efektywne zachowanie np. terpenów w ekstrakcie, co jest niezwykle ważne w kontekście ekstraktów konopnych i synergicznego działania zawartych w nich fitozwiązków. Technologia ta umożliwi także wydzielenie frakcji terpenów z zachowaniem ich profilu dla potrzeb odbiorców stosujących naturalne aromaty.

Model współpracy

Spółka nie planuje tworzenia własnych produktów. Model biznesowy Green Zebras opiera się na świadczeniu usług i pozyskiwaniu ekstraktów roślinnych dla innych podmiotów. Inwestycja w zaplecze technologiczne (takie jak Green Zebras) jest często poza zasięgiem polskich firm, wykorzystujących w swoich produktach wyciągi z roślin.

Outsorcing upowszechnia się w wielu branżach produkcyjnych i usługowych, jako bardziej efektywny model tworzenia wartości. Takie podejście pozwala optymalizować nie tylko koszty, ale i czas.

Green Zebras

Celem spółki jest stworzenie zaplecza technologicznego dla podmiotów działających na rynku spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym.

 • Spożywcza
 • ul. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław
 • https://whygreenzebras.pl/
 • office@whygreenzebras.pl
 • +48 790714690

Kontakt w sprawie innowacji

Oksana Kutsko

 • 790714690
 • oksana.kutsko@whygreenzebras.pl

Zobacz najnowsze innowacje

 • 9 maja, 2024

 • 2 kwietnia, 2024

 • 2 kwietnia, 2024