Wrocławskie innowacje #14: byteLAKE

Wrocławskie innowacje #14: byteLAKE

Powracają spotkania z cyklu „Wrocławskie innowacje”. Po wakacyjnej przerwie ponownie będziemy przedstawiać Wam niezwykłych wrocławskich przedsiębiorców, innowatorów i naukowców. Najbliższe spotkanie online odbędzie się już 19 września o 11:00. Naszymi gośćmi będą Marcin Rojek i Mariusz Kolanko z firmy byteLAKE, specjalizującej się w tworzeniu rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji dla przemysłu produkcyjnego, samochodowego, papierniczego, chemicznego, energetycznego oraz dla branży restauracyjnej.

Poznajcie lepiej naszych gości:

  • Marcin Rojek – współzałożyciel byteLAKE. Pasjonat łączenia prac badawczych i najnowszych osiągnięć naukowych z konkretnymi potrzebami biznesowymi. Transformacja danych w wartościowe informacje to obszar, w którym Marcin wraz z zespołem stale poszukują inspiracji do dalszego rozwoju produktów firmy. Czym jest sztuczna inteligencja dla Marcina? To narzędzie, które w sposób efektywny wykorzystuje zarówno dane historyczne, jak i bieżące, pochodzące z różnych źródeł, takich jak kamery, mikrofony czy czujniki. Dzięki temu umożliwia inspekcję jakości produktów, optymalizację procesów produkcyjnych oraz wczesne wykrywanie potencjalnych awarii. Marcin posiada bogate międzynarodowe doświadczenie, zdobyte podczas wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych na rynkach w Europie, USA oraz Azji. Oprócz byteLAKE, priorytetem dla Marcina są rodzina i sport.
  • Mariusz Kolanko – współzałożyciel byteLAKE z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem biznesowym. Praktyk dostarczania rozwiązań na arenie międzynarodowej. Odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie rozwiązań przemysłowych dla największych firm globalnych z branż: produkcyjnej, samochodowej, papierniczej, chemicznej, energetycznej oraz restauracyjnej. Doświadczenie nabyte w międzynarodowych korporacjach pozwala mierzyć się z wyzwaniami w prowadzeniu własnej firmy. Entuzjasta sztucznej inteligencji i promotor wykorzystania jej potencjału w biznesie. Prelegent na różnego typu wystąpieniach i szkoleniach zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej traktującej o sztucznej inteligencji. Prywatnie, Mariusz to miłośnik podróży i aktywnego spędzania czasu wolnego.

W trakcie spotkań organizowanych przez Wrocławski Park Technologiczny, w ramach projektu Sektor Innowacji, poznajemy przedsiębiorców (reprezentujących tak duże, jak i małe firmy), studentów, naukowców i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, dla których rozwój tego, co innowacyjne we Wrocławiu to codzienność! Są one transmitowane w mediach społecznościowych, ale można również wziąć w nich aktywny udział rejestrując się na www.sektorinnowacji.pl.

Rejestracja na wydarzenie >

Czym jest Sektor Innowacji?

SEKTOR INNOWACJI to przestrzeń, dedykowana innowacjom, wymianie kontaktów, przepływowi know-how oraz rozwojowi współpracy między biznesem a środowiskiem naukowym. W ramach projektu działa portal www.sektorinnowacji.pl, na którym dostępne są praktyczne narzędzia dla innowatorów takie jak: Giełda Innowacji, Weryfikator Innowatora czy Baza wiedzy Innowatora.

Projekt powstał z inicjatywy Wrocławskiego Parku Technologicznego, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Już dziś włączyło się w jego realizację wiele uczelni wyższych, w tym Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, oraz znaczących dla regionu instytucji wspierania biznesu, wśród których są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club – Loża Dolnośląska, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

Zobacz najnowsze informacje

  • 2 października, 2023

  • 28 września, 2023

  • 28 września, 2023