Badanie do raportu “Gamedev w aglomeracji wrocławskiej”

Badanie do raportu “Gamedev w aglomeracji wrocławskiej”

Branża gamedev z terenu aglomeracji wrocławskiej rośnie w siłę. Lokalne firmy tworzące gry komputerowe są coraz bardziej dostrzegalne na rynku nie tylko krajowym, ale również międzynarodowym. Chęć poznania, zmapowanie i przeanalizowania branży gamingowej to główne powody, dla których Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Startup Wroclaw zdecydowały się na stworzenie raportu “Gamedev w aglomeracji wrocławskiej”.

Gamedev (z ang. video game development) to proces tworzenia gier komputerowych. Ten bardzo dynamicznie rozwijający się sektor staje się jednym z najbardziej przyszłościowych kierunków przemysłu kreatywnego i branży rozrywkowej. Od stworzenia pierwszej gry “Kółko i krzyżyk” (ang. OXO) minęło 70 lat, a branża gamingowa przeszła od tego czasu niewyobrażalne zmiany. Społeczność graczy na świecie to w tej chwili ponad 2 mld osób, a uczelnie wyższe oferują coraz więcej kierunków związanych z tworzeniem gier.

O raporcie
Raport “Gamedev w aglomeracji wrocławskiej” ma na celu kompleksową diagnozę oraz opis działań lokalnych firm z branży gamingowej. Dzięki odpowiedziom respondentów możliwe będzie poznanie kondycji, oraz perspektyw jego rozwoju, a także dodatkowe działania środowiska.

Gamedev w aglomeracji wrocławskiej – badanie
Do współtworzenia raportu o sektorze gamingowym mogą się zgłosić wszystkie firmy z Wrocławia i całego Dolnego Śląska, które reprezentują branżę gamedev. Kwestionariusz składa się z dwóch modułów:

1) opis działalności firmy – na podstawie udzielonych przez odpowiedzi stworzone zostaną wizytówki firm, które pojawią się w raporcie

2) informacje o rynku – odpowiedzi zostaną zanonimizowane i użyte do przedstawienia szerokiego obrazu wrocławskiego rynku gamedev

Wyniki badania opublikowane zostaną w formie raportu, którego premiera będzie miała miejsce w czerwcu 2022.


Zachęcamy do udziału w badaniu i wypełnienia ankiety na www.wroc.city/gamedev

Więcej informacji >

Zobacz najnowsze informacje

  • 16 maja, 2024

  • 14 maja, 2024

  • 25 kwietnia, 2024