Dlaczego Wrocław jest przedsiębiorczy?

Dlaczego Wrocław jest przedsiębiorczy?

Za co odpowiedzialny jest wrocławski biznes, nad czym pracują wrocławscy  przedsiębiorcy i czym jest dla nich innowacja? Dowiemy się tego już 23 listopada 2023 roku podczas II edycji Konferencji Wrocław jest Przedsiębiorczy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja. Organizatorem konferencji, odbywającej się pod patronatem Miasta Wrocław, jest Wrocławski Park Technologiczny.

Wrocław jest przedsiębiorczy – pod tym hasłem już po raz drugi spotkamy się na konferencji organizowanej przez WPT. Pierwsza edycja wydarzenia, która odbyła się wiosną 2022 roku, przyciągnęła licznych reprezentantów wrocławskiego środowiska biznesowego i naukowego. W tym roku liczymy na jeszcze większą frekwencję. Przed nami ważne dyskusje i inspirujące pitchingi. Wspólnie z wrocławskimi innowatorami na nowo odkryjemy potencjał naszego miasta i przekonamy się, jak ogromna kreatywność drzemie we Wrocławiu. Zapraszam Was, na kolejną edycję konferencji, pełną różnorodnych tematów związanych z przedsiębiorczością!  – mówi Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

W agendzie II Konferencji Wrocław jest przedsiębiorczy, znajdują się rozmowy ekspertów o znaczeniu społecznej odpowiedzialności biznesu, sesje inspiracji z pitchingami innowacyjnych wrocławskich pomysłów oraz dyskusje o cyfryzacji i roli innowacji w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej i technologicznej. Pierwsza część konferencji będzie poświęcona społecznej odpowiedzialności wrocławskiego biznesu. Zaczniemy od raportu „Odpowiedzialni za przyszłość”, wydanego przez WPT, Fundację Pro Mathematica i Insight, i uzupełnimy go panelem dyskusyjnym pod hasłem „Za co odpowiedzialny jest wrocławski biznes?”, w którym wezmą udział przedstawiciele m.in. WPT, Credit Agricole, MPWiK Wrocław i Uniwersytetu Merito. Pokazana zostanie również rola wspierania młodych wrocławskich talentów.

Cyfrowy Wrocław

W trakcie konferencji swoją premierę będzie miał projekt Wro4digITal, czyli Europejski Hub Innowacji Cyfrowych (EDIH) z Wrocławia, utworzony przez konsorcjum 22 instytucji oferujących kompleksowe wsparcie w procesie transformacji cyfrowej. Dolnośląskie firmy oraz jednostki administracji publicznej będą mogły w ramach niego korzystać z nieodpłatnych usług eksperckich i zmodernizować sposób produkcji lub świadczenia usług zgodnie z obecnymi trendami cyfryzacyjnymi. O roli cyfryzacji w biznesie, w panelu dyskusyjnym „Cyfrowy Wrocław”, będą dyskutować przedstawiciele firm Kyndryl, Columb Technologies / Taxxo, Identt i Politechniki Wrocławskiej.

Różne formy przedsiębiorczości

Całości programu konferencji dopełni panel dyskusyjny pod hasłem „Czym jest dziś innowacja?” z udziałem przedstawicieli WPD Pharmaceuticals, Healthcann, GREEN SEQUEST i Unitem Mower oraz dwie sesje inspiracji pokazujące co napędza wrocławską przedsiębiorczość z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Ekonomicznego, Kolejkowa, LightApply i Fundacji Imago.

Konferencja odbędzie się 23.11.2023 roku we Wrocławskim Parku Technologicznym, w budynku DELTA przy ul. Duńskiej 9.

Udział jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona, dlatego wymagana jest rejestracja na stronie internetowej www.technologpark.pl/wroclawjestprzedsiebiorczy

Rejestracja na wydarzenie >

Zobacz najnowsze informacje

  • 2 lipca, 2024

  • 27 czerwca, 2024

  • 11 czerwca, 2024