Konferencja „Instytuty badawcze jako satelity wsparcia rozwoju internacjonalizacji przedsiębiorstw” już 6 lipca!
Jaką rolę w ekspansji innowacji na międzynarodowe rynki mają instytucje badawcze? Jak zachęcać polskich przedsiębiorców do wejścia na międzynarodowy rynek? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można poszukać na konferencji „Instytuty badawcze jako satelity wsparcia rozwoju internacjonalizacji przedsiębiorstw”, która odbędzie się 06.07.2023 r. (czwartek) o godzinie 10:00 we Wrocławskim Parku Technologicznym.
Od ponad dekady globalny rynek jest określany zarówno przez badaczy, jak i praktyków biznesu jako wysoce konkurencyjny, hiper-turbulentny i bardzo niestabilny. Konkurencyjność przedsiębiorstw w dzisiejszym świecie staje się coraz bardziej złożona i wielowymiarowa. Wypływa na to niespotykane wcześniej tempo rozwoju technologii i rewolucja w sposobie zarządzania biznesem.
Procesy te doprowadziły do transformacji globalnego rynku, w którym następuje przejście od maksymalizacji wykorzystania rozwoju technologicznego do koncepcji „technologii w służbie człowiekowi”. Obserwujemy też przełomowe zmiany, które prowadzą do zmian struktur rynkowych, rozwijają i ugruntowują rynek e-commerce oraz prowadzą do przejścia do tzw. ekosystemu biznesowego.
O tym, jak biznes i nauka mogą wykorzystywać zmiany rynkowe na swoją korzyść, będzie mowa na konferencji „Instytuty badawcze jako satelity wsparcia rozwoju internacjonalizacji przedsiębiorstw”, która odbędzie się 06.07.2023 r. (czwartek) o godzinie 10:00 we Wrocławskim Parku Technologicznym, w budynku DELTA przy ul. Duńskiej 9 we Wrocławiu.
Udział jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja na www.technologpark.pl
Agenda wydarzenia:
10:00-11:30 – Start wydarzenia, przywitanie gości oraz prezentacja działalności:
- Wrocławskiego Parku Technologicznego
- Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej
- Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej
- Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
11:30-12:30 – Panel dyskusyjny: Umiędzynarodowienie sektora B+R – wiele perspektyw: start-up’y, MŚP, korporacje, firmy giełdowe
12:30-13:00 – Przerwa kawowa/czas na networking
13:00-14:00 – Panel dyskusyjny: Jak łączymy biznes i naukę: Mentor/Hub/Akcelerator?
W jaki sposób wspomagać i zachęcać polskie przedsiębiorstwa do umiędzynarodowienia?
14:00-14:20 – Power speech – dr hab. Barbara Mróz-Gorgoń, prof. UEW: Think, Act, and Go Big!
Umiędzynarodowienie polskich przedsiębiorstw – w świetle badań. Po co nam te Bariery&Wyzwalacze?
14:20-14:30 – Uroczyste podpisanie umowy o współpracy między Global Biometrics Council i PAIH
14:30-15:00 – Przerwa kawowa/networking
15:00-15:45 – Let’s make a room for start-ups!
Start-up time – prezentacje start-up’ów z region
15:45-16:00 – Podsumowanie
16:00-17:00 – Dinner time/networking last call
Konferencja będzie doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy, nawiązania cennych kontaktów i inspirowania się dobrymi praktykami. Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji!