PARP punktem kontaktowym programu Erasmus dla młodych przedsiębiorców

PARP punktem kontaktowym programu Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców pomaga przyszłym przedsiębiorcom posiąść umiejętności niezbędne do założenia lub prowadzenia własnej dobrze prosperującej firmy w Europie. Początkujący przedsiębiorcy spotykają się i wymieniają wiedzą oraz pomysłami na prowadzenie firmy z doświadczonymi przedsiębiorcami, u których przebywają i z którymi współpracują przez okres od 1 miesiąca do 6 miesięcy. Pobyt ten jest częściowo finansowany przez Komisję Europejską.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości została wybrana po raz kolejny do prowadzenie punktu kontaktowego w nowej, 4-letniej edycji programu.

W sierpniu 2022 r. Agencja Wykonawcza ds. Europejskiej Rady Innowacji oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw (European Innovation Council and SMEs Executive Agency-EISMEA) ogłosiła wyniki konkursu na wybór instytucji pośredniczących obsługujących kolejną edycję programu Erasmus dla młodych przedsiębiorców na lata 2023 -2027. Punkt w ramach tej edycji zacznie działań w PARP od 1 lutego 2023 r.

Zasady udziału w programie opisane są na europejskiej stronie programu oraz w regulaminie naboru dostępnym na stronie PARP.

Źródło informacji >

Zobacz najnowsze informacje

  • 11 czerwca, 2024

  • 19 maja, 2024

  • 16 maja, 2024