Pomogą startupom, które dopiero zaczynają działalność. Ruszył projekt Startup Launchpad

Pomogą startupom, które dopiero zaczynają działalność. Ruszył projekt Startup Launchpad

Zapewnienie młodym firmom technologicznym kontaktu z bardziej doświadczonymi przedsiębiorcami w celu wymiany wiedzy, doświadczeń oraz ewentualnych zasobów to główne założenie programu Startup Launchpad, który wystartował we Wrocławiu. Rozpoczął się już nabór chętnych.

Startup Launchpad to program mentoringowy, którego celem jest rozwój lokalnej sceny startupowej. Jest skierowany do startupów na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy jeszcze brakuje im finansowania, nie maja przychodów, jednak mają pomysł na biznes i znają swoją grupę docelową, a w ich biznesowy zaangażowane są minimum 2 osoby. Przez trzy miesiące młodzi przedsiębiorcy będą korzystać z pomocy mentora, twórcy wrocławskiego startupu, który pomoże im rozwinąć ich projekt biznesowy.

Chcemy pokazać młodym founderom, że każdy zaczyna tak jak oni i ciężką pracą są w stanie zrealizować swój projekt. Korzystając z doświadczenia starszych kolegów unikną błędów, odpowiednio określą swoje priorytety i zrealizują założone cele w określonym czasie. Nie będziemy skupiać się na teoretycznych wykładach z teorii rozwoju młodych firm. Będą to trzy miesiące intensywnej pracy, które przyniosą realne efekty.

Paulina Muszyńska, kierowniczka Startup Wroclaw

Lepiej uczyć się na cudzych błędach

Mentorami w programie są startupy, które pozyskały już finansowanie od inwestorów (m.in. runda PreSeed, max runda Seed), posiadają już pierwszych klientów oraz zespół zaangażowany w rozwój firmy.
Krzysztof Nyczka, CEO Medu

Dostaliśmy wiele pomocy od innych, popełniliśmy jeszcze więcej błędów. Ten projekt to nic innego jak chęć podzielenia się naszymi doświadczeniami z tymi, którzy są tam, gdzie my byliśmy jeszcze rok temu.
Jakub Karkocha, CEO LightApply

Wszyscy wiemy, że na błędach trzeba się uczyć. Nie wszyscy wiemy tylko, że lepiej uczyć się na cudzych niż na własnych. Ten program daje taką możliwość. Łatwy dostęp do wiedzy zespołu, który poradził już sobie z wyzwaniami, przed którymi sami stoimy, jest nieoceniony w świecie startupów.

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń

Pierwsza, pilotażowa edycja projektu potrwa 3 miesiące, w trakcie przerwy wakacyjnej w 2023 roku. Nabór dla uczestników projektu rozpoczął się 21 kwietnia, a zakończy 18 czerwca. Inauguracja projektu oraz połączenie uczestników i mentorów w pary nastąpi 29 czerwca. Natomiast jego zakończenie zaplanowano na 28 września 2023 r., kiedy to podczas gali finałowej zostaną zaprezentowane wyniki osiągnięte przez poszczególnych uczestników.

Chęć udziału w projekcie Startup Launchpad można zgłaszać na stronie projektu.

Koordynatorami programu Startup Launchpad są Startup Wroclaw oraz InQube.

Patronami medialnymi projektu są: Radio RAM, Radio Wrocław i MamStartup.

Zobacz najnowsze informacje

  • 16 maja, 2024

  • 14 maja, 2024

  • 25 kwietnia, 2024