Sprawdź, czy jesteśmy gotowi na rewolucję AI!
Czy jesteśmy gotowi na rewolucję AI? Czy sztuczna inteligencja to tylko szansa na rozwój, czy może również zagrożenie? Jak biznes może wykorzystać AI i związane z nią narzędzia? Porozmawiamy o tym na konferencji „Czy jesteśmy gotowi na rewolucję AI?”, która odbędzie się 24 kwietnia 2023 roku, we Wrocławskim Parku Technologicznym. Udział jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja.
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które w całości poświęcimy sztucznej inteligencji i jej wpływowi na nasze życie. W programie konferencji znajduje się m.in. panel dyskusyjny, w trakcie którego przedstawiciele wrocławskiego biznesu porozmawiają o tym, z czym sztuczna inteligencja wiąże się dla innowacyjnych firm, oraz interaktywny wykład profesora Przemysława Kazienki, poświęcony omówieniu perspektyw związanych z rozwiązaniem, będącym na ustach całego świata, czyli ChatGPT.
Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja.
Wydarzenie odbędzie się we Wrocławskim Parku Technologicznym, w budynku DELTA, przy ul. Duńskiej 9 we Wrocławiu.
Sprawdź program wydarzenia!
14:30 – przywitanie gości
- prezentacja przedstawiająca Dolnośląską Izbę Gospodarczą
- prezentacja przedstawiająca Wrocławski Park Technologiczny oraz działalność i funkcjonalność laboratoriów i prototypowni WPT
14:45-15:15 – panel dyskusyjny „Wrocławskie Innowacje a AI”
Czego możemy się spodziewać w najbliższych latach, jeśli chodzi o wdrażanie rozwiązań AI do biznesu? Jakie będą konsekwencje wprowadzenia sztucznej inteligencji do naszego codziennego życia? To tylko niektóre z pytań, na które postaramy się odpowiedzieć podczas panelu. Naszymi gośćmi będą wrocławscy innowatorzy, których poznaliśmy w ramach projektu Sektor innowacji:
- Konrad Jurga – właściciel firmy Screen By play, przedstawiciel projektu Roboklocki, informatyk – rozwija ideę Robolocków od kilku lat, ponieważ wie, że ta dziecięca pasja (sam ją miał) może wpłynąć na drogę życiową i całą przyszłą karierę zawodową małych lego-programistów.
- Łukasz Koźlik – cofounder i CTO startupu Clone Incorporated, który stworzył robotyczną rękę wzorowaną na anatomii ludzkiej – jest to pierwszy element całego androida, który będzie się składał z torsu oraz dwóch rąk – od ramienia aż po palce.
15:15-15:45 – networking
15:45-17:00 – panel II, interaktywny wykład o ChatGPT, prowadzony przez profesora Przemysława Kazienkę.
Profesor Przemysław Kazienko, pracujący na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej w Katedrze Inteligencji Obliczeniowej, opowie o szansach i zagrożeniach związanych z ChatGPT. Od 2013 roku jest liderem centrum ENGINE – The European Centre for Data Science, prowadzi także grupę badawczą Emognition zajmującą się analizą emocji oraz Social Network Group oraz Data Science Group.
Podczas całego wykładu uczestnicy będą mieli możliwość zadawania profesorowi Kazience pytania.