Szósta edycja programu „Wsparcie prawne dla startupów”

Szósta edycja programu „Wsparcie prawne dla startupów”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza kolejną edycję konkursu „Wsparcie prawne dla startupów”. Prawnicy z renomowanych kancelarii prawnych pomogą młodym przedsiębiorcom z całej Polski m.in. w przygotowaniu i negocjowaniu umów inwestycyjnych, ocenie ryzyk prawnych, analizie i procedowaniu umów z kontrahentami. Przedsiębiorca spośród kancelarii współpracujących z PARP samodzielnie wybierze tę, która będzie świadczyć dla niego usługi prawne. Program jest finansowany z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Celem programu jest sfinansowanie kosztów doradztwa prawnego wspierającego startupy w zakresie współpracy z inwestorami oraz kontrahentami. Kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w programie może wynieść 22 tys. zł.

O wsparcie świadczone przez wyłonione przez PARP kancelarie mogą ubiegać się startupy, czyli mikro-, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej niż 5 lat. Istotnym warunkiem udziału w programie jest dysponowanie listem intencyjnym od inwestora, który potwierdzi zainteresowanie rozpoczęciem lub kontynuowaniem współpracy z danym startupem.

Program finansowany jest ze środków budżetu państwa.

Nabór wniosków rusza już 12 lipca i potrwa do 3 sierpnia 2022 r.

Informacje o programie dostępne są na stronie.

Więcej informacji >

Zobacz najnowsze informacje

  • 21 kwietnia, 2024

  • 11 kwietnia, 2024

  • 2 kwietnia, 2024