Wrocławskie innowacje #18: Imago

Wrocławskie innowacje #18: Imago

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Wrocławskie innowacje”. Odbędzie się ono już 5 grudnia o 11:00. Porozmawiamy o tym, co sprawia, że  Wrocław to miasto, to nie tylko miejsce dobre dla innowacji, ale też NGO.  

Naszymi gośćmi będą:

Barbara Górka – doradczyni kariery, specjalistka ds. aktywizacji osób ze szczególnymi potrzebami, projektantka usług (School of Form SWPS), trenerka i superwizorka, ekspertka wrocławskiej Fundacji Imago w międzynarodowych projektach, w ramach których realizuje procesy adaptacji zagranicznych narzędzi dla specjalistów z sektora usług społecznych.

Monika Łojba – specjalistka ds. dostępności w Fundacji Imago. Aktywna działaczka na rzecz wsparcia i wyrównywania szans osób ze szczególnymi potrzebami, w tym przede wszystkim osób z niepełnosprawnościami. Udziela się w wielu projektach szkoleniowych, dziennikarskich, warsztatowych i artystycznych. Monika prowadzi grupę tzw. Ekspertów Przez Doświadczenie, z którą aktywnie angażuje się w tematy związane z dostępnością i savoir-vivrem wobec osób z niepełnosprawnością.

Maja Grabowska  – ekspertka przez doświadczenie Fundacji Imago. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń w obszarze dostępności oraz realizacją audytów dostępności. Pasjonuje się podróżami, wspinaczką oraz śpiewaniem. W wolnym czasie uczy się języka tureckiego oraz prowadzi profil swojego psiaka na Instagramie. Z wykształcenia jest graficzką komputerową i dekoratorką wnętrz.


W trakcie spotkań organizowanych przez Wrocławski Park Technologiczny, w ramach projektu Sektor Innowacji, poznajemy przedsiębiorców (reprezentujących tak duże, jak i małe firmy), studentów, naukowców i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, dla których rozwój tego, co innowacyjne we Wrocławiu to codzienność! Są one transmitowane w mediach społecznościowych, ale można również wziąć w nich aktywny udział rejestrując się na www.sektorinnowacji.pl.

Rejestracja na wydarzenie >

Czym jest Sektor Innowacji?

SEKTOR INNOWACJI to przestrzeń, dedykowana innowacjom, wymianie kontaktów, przepływowi know-how oraz rozwojowi współpracy między biznesem a środowiskiem naukowym. W ramach projektu działa portal www.sektorinnowacji.pl, na którym dostępne są praktyczne narzędzia dla innowatorów takie jak: Giełda Innowacji, Weryfikator Innowatora czy Baza wiedzy Innowatora.

Projekt powstał z inicjatywy Wrocławskiego Parku Technologicznego, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Już dziś włączyło się w jego realizację wiele uczelni wyższych, w tym Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, oraz znaczących dla regionu instytucji wspierania biznesu, wśród których są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club – Loża Dolnośląska, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

Zobacz najnowsze informacje

  • 2 lipca, 2024

  • 27 czerwca, 2024

  • 11 czerwca, 2024