Wrocławskie innowacje #4: NOKIA, czyli globalny lider we Wrocławiu!

Wrocławskie innowacje #4: NOKIA, czyli globalny lider we Wrocławiu!

8 listopada odbędzie się czwarte spotkanie cyklu „Wrocławskie innowacje”! Naszym gościem będzie Piotr Wróbel – Innovation Leader z firmy NOKIA, która od wielu lat rozwija swoje zaplecze badawczo-rozwojowe właśnie we Wrocławiu! 

Spotkania online pod hasłem „Wrocławskie innowacje” odbywają się co dwa tygodnie. Poznajemy w ich trakcie przedsiębiorców (reprezentujących tak duże, jak i małe firmy), studentów, naukowców i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, dla których rozwój tego, co innowacyjne we Wrocławiu to codzienność! Są one transmitowane w mediach społecznościowych, ale można również wziąć w nich aktywny udział rejestrując się na www.sektorinnowacji.pl!

W ramach czwartego odcinka naszym gościem będzie Piotr Wróbel – Innovation Leader reprezentujący firmę NOKIA, globalnego lidera, którego historia sięga aż XIX wiekuNokia przez dziesięciolecia działalności adaptowała się do potrzeb ciągle zmieniającego się świata. Firma odnosiła sukcesy w wielu sektorach przemysłu, w tym w branży kablowej, w branży produktów papierniczych, gumowych butów, opon, telewizorów i telefonów komórkowych. W latach 90. XX wieku, fiński gigant zaczął interesować się rynkiem telekomunikacyjnym. Pierwsze połączenie GSM zostało wykonane w 1991 roku przy użyciu sprzętu firmy Nokia. Szybki sukces w sektorze telefonii komórkowej pozwolił przedsiębiorstwu stać się do 1998 roku najlepiej sprzedającą się marką telefonów komórkowych w świecie. W 2016 roku Nokia zdecydowała się na przejęcie francuskiego Alcatel Lucent, stając się tym samym największym na świecie dostawcą usług telekomunikacyjnych. Jej historia Wrocławiu zaczęła się ponad 20 lat temu! W 2000 roku powstało Wrocławskie Centrum R&D! O jego działalności i tym, jak dziś rozwija się innowacje we Wrocławiu, porozmawiamy już 8 listopada! Bądźcie z nami!

Rejestracja >

Czym jest Sektor Innowacji?

SEKTOR INNOWACJI to przestrzeń, dedykowana innowacjom, wymianie kontaktów, przepływowi know-how oraz rozwojowi współpracy między biznesem a środowiskiem naukowym. W ramach projektu działa portal www.sektorinnowacji.pl, na którym dostępne są praktyczne narzędzia dla innowatorów takie jak: Giełda Innowacji, Weryfikator Innowatora czy Baza wiedzy Innowatora.

Projekt powstał z inicjatywy Wrocławskiego Parku Technologicznego, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Już dziś włączyło się w jego realizację wiele uczelni wyższych, w tym Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, oraz znaczących dla regionu instytucji wspierania biznesu, wśród których są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club – Loża Dolnośląska, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

Zobacz najnowsze informacje

  • 21 kwietnia, 2024

  • 11 kwietnia, 2024

  • 2 kwietnia, 2024