Wrocławskie innowacje #5: Clone, czyli o wrocławskim robocie opartym na sztucznych mięśniach

Wrocławskie innowacje #5: Clone, czyli o wrocławskim robocie opartym na sztucznych mięśniach

22 listopada odbędzie się piąte spotkanie cyklu „Wrocławskie innowacje”! Naszym gościem będzie Łukasz Koźlik – cofounder i CTO startupu Clone Incorporated, który stworzył robotyczką rękę, która opiera się na anatomii ludzkiej – to pierwszy element całego androida, który składał się będzie z torsu i dwóch rąk od ramienia po palce. 

Spotkania online pod hasłem „Wrocławskie innowacje” odbywają się co dwa tygodnie. Poznajemy w ich trakcie przedsiębiorców (reprezentujących tak duże, jak i małe firmy), studentów, naukowców i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, dla których rozwój tego, co innowacyjne we Wrocławiu to codzienność! Są one transmitowane w mediach społecznościowych, ale można również wziąć w nich aktywny udział rejestrując się na www.sektorinnowacji.pl!

W ramach czwartego odcinka naszym gościem będzie Łukasz Koźlik – cofounder i CTO startupu Clone Incorporated. Clone to firma oparta na eksperckim doświadczeniu. Została założona przez Łukasza Koźlika, konstruktora, pomysłodawcę i CTO firmy. Przed założeniem Clone’a przez 5 lat współprowadził firmę produkcyjną, był studentem Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Wrocławskiej, a swoją wiedzę zdobył poprzez wieloletnie R&D w laboratorium. CEO przedsiębiorstwa jest z kolei Dhanush, który był współzałożycielem amerykańskiego start-upu informatycznego. Ma wykształcenie Machine Learning, które zdobył na uczelni w Nowym Jorku.

Clone to firma zajmująca się budową androidów, czyli maszyn uniwersalnych opartych na ludzkiej anatomii. Roboty te przeznaczone są dla każdego – od firm produkcyjnych, przez szpitale po wykorzystanie prywatne przez każdego człowieka na Ziemi. Firma skupia się dziś na powiększaniu swojego kapitału poprzez sprzedaż części robota, takich jak ręka, a jej najważniejszym celem jest dopracowanie prototypu i uruchomienie produkcji.

Czym jest Sektor Innowacji?

SEKTOR INNOWACJI to przestrzeń, dedykowana innowacjom, wymianie kontaktów, przepływowi know-how oraz rozwojowi współpracy między biznesem a środowiskiem naukowym. W ramach projektu działa portal www.sektorinnowacji.pl, na którym dostępne są praktyczne narzędzia dla innowatorów takie jak: Giełda Innowacji, Weryfikator Innowatora czy Baza wiedzy Innowatora.

Projekt powstał z inicjatywy Wrocławskiego Parku Technologicznego, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Już dziś włączyło się w jego realizację wiele uczelni wyższych, w tym Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, oraz znaczących dla regionu instytucji wspierania biznesu, wśród których są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club – Loża Dolnośląska, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

Zobacz najnowsze informacje

  • 16 maja, 2024

  • 14 maja, 2024

  • 25 kwietnia, 2024