Wrocławskie innowacje #9: BZB UAS
Zapraszamy na kolejne, dziewiąte już spotkanie z cyklu „Wrocławskie innowacje”, które odbędzie się 28 lutego o 11:00! Naszym gościem będzie Kacper Budnik, CEO wrocławskiej firmy BZB UAS, która przeprowadza komercyjne loty dronami i pomaga tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zyskać lepszą perspektywę w rolnictwie, leśnictwie i inżynierii lądowej. Przeprowadza loty fotogrametryczne, tworzy ortofotomapy i numeryczne modele 3D terenu oraz zajmuj się teledetekcją i klasyfikacją danych.
Celem firmy jest wsparcie szybkiej decyzyjności za pomocą latających systemów bezzałogowych wspieranych sztuczną inteligencją. Głównymi filarami naszej cywilizacji jest rolnictwo, leśnictwo i budownictwo – to właśnie te sektory wspiera BZB UAS. W tym celu spółka opracowuje systemy zaawansowane technologicznie o wysokiej jakości i bezpieczeństwie, które są dostępne dla wszystkich. Ciągły rozwój spółki kieruje ją tam, gdzie inni jeszcze nie dotarli. Właściciele oraz firma zyskali uznanie swoich działań i otrzymali liczne nagrody w Polsce oraz na całym świecie.
W trakcie spotkań „Wrocławskie innowacje” organizowanych przez Wrocławski Park Technologiczny, w ramach projektu Sektor Innowacji, poznajemy przedsiębiorców (reprezentujących tak duże, jak i małe firmy), studentów, naukowców i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, dla których rozwój tego, co innowacyjne we Wrocławiu to codzienność! Są one transmitowane w mediach społecznościowych, ale można również wziąć w nich aktywny udział rejestrując się na www.sektorinnowacji.pl!
Czym jest Sektor Innowacji?
SEKTOR INNOWACJI to przestrzeń, dedykowana innowacjom, wymianie kontaktów, przepływowi know-how oraz rozwojowi współpracy między biznesem a środowiskiem naukowym. W ramach projektu działa portal www.sektorinnowacji.pl, na którym dostępne są praktyczne narzędzia dla innowatorów takie jak: Giełda Innowacji, Weryfikator Innowatora czy Baza wiedzy Innowatora.
Projekt powstał z inicjatywy Wrocławskiego Parku Technologicznego, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Już dziś włączyło się w jego realizację wiele uczelni wyższych, w tym Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, oraz znaczących dla regionu instytucji wspierania biznesu, wśród których są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club – Loża Dolnośląska, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.