Co to – aplikacja mobilna

Co to - aplikacja mobilna

Aplikacja „co to” jest udogodnieniem dla osób niewidomych i niedowidzących. Naszą misją jest polepszenie ich niezależności, pod względem braku potrzeby „opiekuna” w trakcie zakupów w dużych i małych sklepach. Pozwala Ona na podstawie technologii kodu kreskowego rozpoznać i zakwalifikować produkt. Co pozwala na rozpoznanie, czy mleko to nie sok i na odwrót. Aplikacja jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę niezależności osób niewidomych i niedowidzących.

 • Aplikacja mobilna

Przejdź do

Opis innowacji
Możliwości zastosowania
Model współpracy
Kontakt

Opis innowacji

Co to „co to”? Aplikacja „co to” jest udogodnieniem dla osób niewidomych i niedowidzących. Naszą misją jest polepszenie ich niezależności, pod względem braku potrzeby „opiekuna” w trakcie zakupów w dużych i małych sklepach. Pozwala Ona na podstawie technologii kodu kreskowego rozpoznać i zakwalifikować produkt. Co pozwala na rozpoznanie, czy mleko to nie sok i na odwrót. Aplikacja jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę niezależności osób niewidomych i niedowidzących. Kto to „coto”? Jesteśmy zespołem programistów, kreatorów i projektantów, którzy wierzą, że technologia może zmienić świat. Założyliśmy startup, którego celem jest stworzenie produktu, który wywrze realny wpływ na życie ludzi. Fokusując się na designie i ogólnodostępnych kodach kreskowych tworzymy aplikacje, która zlikwiduje bariery i podziały, która bez żadnych opłat będzie pomagać osobom z niepełnosprawnościami wzrokowymi identyfikować produkty. Otaczamy się podobnie myślącymi osobami, które podzielają naszą wizję. Cieszymy się, że możemy tworzyć przyszłość bez barier i podziałów, budowaną na spełnianiu potrzeby niezależności i samodzielności. „coto” w pigułce. Aplikacja „coto” to tak naprawdę inwestycja w przyszłość. W Polsce żyje ponad 1,8 mln osób niewidomych i słabowidzących, jednak z roku na rok liczba osób z dysfunkcjami wzroku wrasta. Nasze rozwiązanie kierowane jest do wszystkich grup wiekowych. Wystarczy mieć smartfona.

Osiągnięcia „coto”:

 • 1 Miejsce w Hackathonie Design + Tech = Biznes
 • Wywiad w Dzień Dobry TVN – https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/profilaktyka-zdrowia/lodz-studenci-pracuja-nad-aplikacja-ktora-pomoze-niewidomym-w-zakupach-6635288
 • Wywiad w Kurier Akademicki Poznań – https://www.youtube.com/watch?v=7yGGBTP_0nc
 • Wywiad radio Łódź – https://radiolodz.pl/aplikacja-pomoze-niewidomym-projekt-studentow,122719/
 • Wywiad w TVP Łódź – https://lodz.tvp.pl/65899945/aplikacja-dla-niewidomych-ulatwiajaca-zakupy
 • Wywiad Polskie Radio – https://www.polskieradio.pl/10/5368/artykul/3152470,apka-coto-gdy-kody-kreskowe-wygrywaja-z-ai
 • Akceleracja w PROGRAMIE KRAKÓW MIASTEM STARTUPU Jeden z 9 projektów z Grona 90 w programie Żabka Generations Challenge – https://drive.google.com/file/d/1odPNXJ4CBDzezuyYYYBagTcMoY0MmJsF/view?usp=sharing
 • CO TO zdobyło wyróżnienie w ogólnopolskim finale Creative Business Cup 2023. – https://cbc.oic.lublin.pl/index.php/top15/
 • Founders „coto” Founder & Product Designer Michalina Głusek To właśnie ona stoi za całą częścią graficzną, wizualną projektu.

Wszystko co widzicie wyszło spod jej myszki. Miłośniczka dobrego designu, studentka projektowania graficznego na ASP w Łodzi oraz Product Designerka z zawodu. Founder & VP of Engineering Jakub Kamiński Część graficzna robi wrażenie, a za jej implementacją stoi właśnie ten człowiek. Deweloper z pasją i zacięciem, student Uniwersytetu Łódzkiego kierunku BPA wydziału Zarządzania. Poza budową strony i ogarnianiem technicznego światka tworzy on razem z Pawłem prototyp aplikacji „coto”. Founder & VP of Engineering Paweł Łoś Przed Pawłem świat IT tajemnic już nie ma, poza rolą stwórcy prototypu „coto” jest liderem programu Tech Leaders oraz założycielem Moose Analytica. Jego ogromne doświadczenie i wysokie umiejętności wznoszą aplikacje na wyższy level. „coto” za zalety? Prosty interfejs i intuicyjne menu pozwala szybko i bez utrudnień zidentyfikować produkt za pomocą wbudowanego skanera kodów kreskowych. Wystarczy wziąć produkt w dłoń i zacząć go obracać, skaner sam wykryje kod kreskowy umieszczony na opakowaniu. Następnie system dzięki funkcji Voice Over odpowie nam na nurtujące nas pytanie „co to” za produkt. Aplikacja niekomercyjna bezpłatna, dostępna na każdy smartfon z androidem i iOS, dzięki czemu każdy może ją pobrać, bez dodatkowo płatnych funkcji. Szybkie i płynne działanie aplikacje marketów nie są dostosowane dla osób z dysfunkcjami wzroku. My skupiamy się na czytelnym i intuicyjnym interfejsie z którego bez problemu skorzysta osoba niewidoma czy niedowidząca. Duża i niezawodna baza produktów dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych, które od lat są standardem jeśli chodzi o sposób znakowania towarów, eliminujemy prawdopodobieństwo braków produktów w bazie oraz mamy możliwość zidentyfikowania każdego produktu, który taki kod posiada. Nakładka, czyli ogromne możliwości dzięki funkcji nakładki, „coto” będzie miała możliwość łączenia się z aplikacjami sklepów w celu sprawdzenia dostępności produktu, aktualnych promocji, ofert sezonowych i wielu innych. Rozpoznawanie sklepu na podstawie lokalizacji, aplikacja ma możliwość rozpoznania sklepu i połączenia się z aplikacją sklepu. Skaner działa wtedy w tle umożliwiając rozpoznawanie produktów z asortymentu. Asystent głosowy stawiamy na jakość, zależy nam aby aplikacja była dopracowana w najmniejszym detalu, a funkcja Asystenta Głosowego nie zawodziła.

Zastosowanie

Możliwości zastosowania innowacji Aplikacja „coto” to tak naprawdę inwestycja w przyszłość. W Polsce żyje ponad 1,8 mln osób niewidomych i słabowidzących, jednak z roku na rok liczba osób z dysfunkcjami wzroku wrasta. Nasze rozwiązanie kierowane jest do wszystkich grup wiekowych. Wystarczy mieć smartfona.

Model współpracy

B2B, B2C

Co to - aplikacja mobilna

Aplikacja „co to” jest udogodnieniem dla osób niewidomych i niedowidzących. Naszą misją jest polepszenie ich niezależności, pod względem braku potrzeby „opiekuna” w trakcie zakupów w dużych i małych sklepach. Pozwala Ona na podstawie technologii kodu kreskowego rozpoznać i zakwalifikować produkt. Co pozwala na rozpoznanie, czy mleko to nie sok i na odwrót. Aplikacja jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę niezależności osób niewidomych i niedowidzących.

 • Aplikacja mobilna
 • -
 • www.coto.org.pl
 • pawel.los@coto.org.pl
 • +48 513 677 850

Kontakt w sprawie innowacji

Paweł Łoś

 • +48 513 677 850
 • pawel.los@coto.org.pl

Zobacz najnowsze innowacje

 • 2 kwietnia, 2024

 • 2 kwietnia, 2024

 • 2 kwietnia, 2024